Wszystko co musisz wiedzieć o zmianach w zasiłkach w 2016/2017

cild2016

 1. Universal Credit dodatek do pracy będzie zmniejszony do £4,764 dla tych bez kosztów zakwaterowania, oraz do £2,304 dla tych z kosztami zakwaterowania, a usunięte całkowicie dla osób bez dzieci, które nie posiadają zaświadczenia o niepełnosprawności.
 2. Kwota, o którą może wzrosnąć dochód, bez konieczności zmiany tax credit, została zmniejszona z £5000 do £2,500. Więc jeśli twój dochód wzrośnie w skali roku o więcej niż £2,500 wtedy nadbudujesz nadpłatę, którą będziesz musiał oddać.
 3. Nastąpi usunięcie oceny okresu dochodu w Pension Credit. Gospodarstwa domowe na PC będą teraz musiały informować o wszelkich zmianach w ich sytuacji, które wpływają na wysokość PC. Osoby w wieku 75 lat i powyżej będą zwolnione  z tych uregulowań.
 4. Rząd wprowadzi pożyczki zależne od dochodu do £10.000 ,które mają być dostępne od roku podatkowego 2016-17, dla osób poniżej 30-stu do podjęcia studiów podyplomowych.
 5. Rząd zniesie obowiązkowe składki na ubezpieczenie społeczne dla pracodawców zatrudniających praktykantów do 25 roku życia.
 6. Family premium w dodatku mieszkaniowym nie będzie już dostępna dla nowych wniosków od kwietnia tego roku.
 7. Kolejne redukcje w wsparciu finansowym dla niepełnosprawnych studentów. >klik<
 8. Granty studenckie zostaną zastąpione pożyczkami na studia. Środki pieniężne na wsparcie dla nowych studentów zwiększą się o £766 do £8,200  rocznie. Kredyt student będzie musiał spłacić tylko kiedy zacznie zarabiać powyżej £21.000 rocznie.
 9. Rząd zniesie blokadę wiekową zabraniającą do tej pory korzystania z pożyczek studenckich dla osób w określonym wieku. Od roku akademickiego 2016/2017 będą mogły o taką pożyczkę wystąpić nawet osoby przed 60-tym rokiem życia.

 

cild2017

 1. Nowe, wolne od podatku wsparcie w kosztach opieki na dzieckiem ma na celu dostarczyć do 1,8 mln rodzin w Wielkiej Brytanii do £2000  wsparcia opieki nad dziećmi rocznie, na każde dziecko, poprzez nowy, prosty system online.
 2. Bereavement support zastąpi wypłacany obecnie bereavement benefit system.
 3. Osoby nowe aplikujące o ESA i znajdujące się w Work-Related Activity Group, otrzymają taką samą kwotę zasiłku jak osoby pobierające JSA, wraz z dodatkowym wsparciem, aby pomóc im jak najszybciej wrócić do pracy.
 4. Osób w wieku od 18 do 21, które otrzymują Universal Credit (UC) będą musiały zapisać się na  praktyki lub staż, zdobyć umiejętności w ramach pracy lub iść na staż 6 miesięcy po rozpoczęciu otrzymywania świadczenia. Poza pewnymi wyjątkami, (osoby niepełnosprawne) nie będą one mogły ubiegać się Housing Benefit/UC.
 5. Rodziny, które spodziewać się będą dzieci po kwietniu 2017 roku, nie otrzymają już Family Element w Tax Credit.
 6. Od kwietnia 2017 w UC premium na pierwsze dziecko dla nowych wniosków, nie będzie już dostępne.
 7. W rodzinach z dwójką lub więcej dzieci, wszystkie następne dzieci urodzone po kwietniu 2017 nie otrzymają już wsparcia finansowego. Podobne zmiany zostaną wprowadzone do UC i dodatku mieszkaniowego.
 8. Rodzice dzieci w wieku 3 lat i więcej, nawet samotni, którzy mogą pracować będą zobowiązani do szukania pracy jeśli pobierają UC.

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

© 2016 Monika Kopaczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania i rozpowszechniania.

Newsletter