PolskiDoradca.com
Mieszkalnictwo w UK

Ostatnie posty

Mieszkalnictwo w UK
Jak założyć firmę bez wkładu własnego? Jaki Biznes w UK?e-Poradnik

» 4 sądowe sprawy, które mogą zmienić prawo pracy w UK

wiadomosci

4 sądowe sprawy, które mogą zmienić prawo pracy w UK.

 

Na wokandach w obecnym roku, znajdą się 4 sprawy z działu prawa pracy, które mogą zmienić na lepsze zasady pracy i płacy w UK.

Oto one:

 

  1. Sprawa Lock v British Gas – Trybunał Europejski zdecydował, że prowizje, które otrzymuje pracownik dodatkowo do wypłaty powinny być uwzględnione także w rozliczeniu urlopowym. Czyli prowizja = większy holiday pay.
  2. Na podstawie powyższej sprawy, UK Employment Appeal Tribunal zdecydował, że w sprawie Bear Scotland v Fultonw kalkulacji urlopu wypoczynkowego powinny być uwzględnione nadgodziny oraz pozostałe finansowe dodatki wypłacane wraz z wypłatą. Trybunał zdecydował, że do takiej kalkulacji należy użyć:

 

  1. a) regularnych nadgodziny zawartych w umowie,
  2. b) travel allowances, kiedy kalkuluje się ustawowe cztery tygodnie urlopu,

c)dodatkowe dopłaty odnoszą się tylko do europejskich ustawowych czterech tygodni urlopu, a nie dodatkowych brytyjskich 1.6 tygodnia (8 dni),

Co to oznacza? Niektórzy z prawników uważają, iż prawie 5 milionów pracowników rocznie, którzy „robią” nadgodziny, mogą składać pozwy o niewypłacony urlop wypoczynkowy nawet do roku 1998, wtedy kiedy regulacje zostały wprowadzone. Aby do tego nie dopuścić rząd wprowadził szybko prawo, że takie pozwy można składać tylko do 2 lat wstecz, prawo to wchodzi w życie 1 lipca tego roku, czyli pozostaje jeszcze kilka miesięcy na złożenie pozwu za kilka lat wstecz.

 

  1. Poclava v Toledano– hiszpański pozew rozpatrywany obecnie przez Europejski Sąd Sprawdiedliwości, w którym ma zostać podjęta decyzja czy zgodne z prawem europejskim jest pozbawianie pracownika prawa do obrony przed sądem pracy, jeśli został niesłusznie zwolniony z pracy, tylko dlatego że pracował krócej niż rok. W Anglii jest to okres 2 lat. Tyle trzeba pracować w danym zakładzie pracy, aby taki pozew móc złożyć. W Hiszpanii jest to rok. Jeśli sąd uzna, że nie powinno być ograniczeń z powodu długości zatrudnienia, wtedy rząd w Wielkiej Brytanii będzie musiał ten wyrok uwzględnić i przepisy zmienić, na korzyść  pracowników. Dodatkowo jeśli sąd uzna, że może być ograniczenie w postaci roku pracy, to przepisy w Anglii będą musiały zostać zmienione także, czyli z 2 lat zrobi się 1 rok.

 

 

  1. Unison v Lord Chancellor – jest to apelacja przeciwko decyzji sądu, że opłaty nakładane na osoby składające pozwy do sądu pracy, są usprawiedliwione i powinny być pobierane. Jeśli Unison osiągnie sukces w swojej apelacji, wtedy opłaty te zostaną obniżone, jednak nie usunięte całkowicie.

 

 

tax1

Samozatrudniony? Sprawdź jak będziesz niedługo opłacał składki.

 

Biznes w UK od kuchni okladka-page-001 (3)  Wszystko co musisz wiedzieć o biznesie w UK. Poradnik.

Zmiany w płaceniu składek na ubezpieczenie społeczne przez osoby samozatrudnione.

Sposób w jaki dotychczas opłacało się składki (NIC) zmienia się w odniesieniu do osób samozatrudnionych.

Od kwietnia 2015 składki (class 2) będą pobierane raz do roku w momencie rozliczania się z HMRC ze swoim zobowiązań podatkowych. Czyli np., składki za rok podatkowy 2015/2016 zostaną pobrane w styczniu 2017 roku.

Wszystko fajnie, ale… raz do roku trzeba będzie wyskoczyć z prawie £150, dolicz do tego 9% składek class 4 jeśli twój dochód będzie pomiędzy £7,956.01 a £41,865 (dane na obecny rok podatkowy), plus oczywiście wszelkie zobowiązania podatkowe wobec urzędu.

Już nie będzie płacenia miesięcznie, kwartalnie czy półrocznie, teraz będzie rocznie.

Ostatnie miesięczne, kwartalne i półroczne płatności zostaną pobrane 10 lipcatego roku.

Osoby, które mają składki odroczne z powodu niskiej kwoty dochodu £5,885 w obecnym roku podatkowym, nie będą musiały w nowym systemie rozliczeniowym składać wniosku o zwolnienie z płacenia składek. Bedzie to robione automatycznie, chyba że taka osoba zechce jednak takie składki opłacać.

To samo tyczy się osób jednocześnie zatrudnionych i samozatrudnionych. W obecnym systemie muszą one aplikować o zwolnienie z płacenia składek class 2. W nowym systemie już nie będą musiały, system będzie zautomatyzowany.

Na chwilę obecną to są jedyne wiadomości jakie są dostępne, z tego powodu, że przepisy nie są jeszcze do końca „sfinalizowane”, trwają prace nad ich ostatecznym zapisem.

 

Zapraszam do przyłączenia się do mojej grupy na Facebook’u – Prawne DIY w UK

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

Przygotowanie i opracowanie:

Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa

Doradca Prawny

©2015

Polski doradca UK

Pliki cookies pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies na naszej witrynie. Dowiedz się więcej | Zgadzam się