PolskiDoradca.com
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
e-Poradniki

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001

 

marketing ebook Biznes w UK menu

Mieszkalnictwo w UK

 

logo grun media

Ostatnie posty

Czy Polski Rząd Faktycznie Chce Twojego Podatku?
Co to jest Pension Credit i czy obywatele EU mogą aplikować?
British workers first – nowe wytyczne rządu Theresy May

» £7.20 za godzinę? Tak, już od kwietnia 2016.

wiadomosci_funt

Rząd chce przenieść się z niskich wynagrodzeń, wysokich podatków, społeczeństwa opiekuńczego do wyższych wynagrodzeń, niższych podatków, oraz mniejszych zasiłków.

UK ma najwyższy wzrost PKB w krajach G7, ponad 2 mln miejsc pracy utworzonych od 2010 roku i jeszcze 1,1 mln więcej w najbliższych latach jak prognozuje  Office for Budget Responsibility (OBR), rząd uważa, że teraz jest właściwy czas, aby podjąć działania, które zapewnią pracownikom z najniższą krajową większe przychody.

National Living Wage jest istotną częścią tego planu. Plan te gwarantuje, że praca będzie lepiej opłacalna, co spowoduje mniej aplikacji o Working Tax Credit i inne zasiłki.

Od kwietnia 2016 roku, rząd wprowadzi nowe obowiązkowe NLW dla pracowników w wieku 25 i powyżej, początkowo ustawiony na £ 7.20 – będzie wzrastać o 50p względem National Minimum Wage (NMW). Jest to o £ 910  wyższ pensja w skali roku dla pracownika pracującego w pełnym wymiarze czasu na minimalnej krajowej..

Stawka NMW dla osoby 25+ wynosi obecnie £ 6.70. Od 1 kwietnia 2016 roku stawka wyniesie £ 7.20. NMW będzie miało nadal zastosowanie dla osób w wieku od 21 do 24.

Office for Budget Responsibility prognozuje, że do 2020 najniższa płaca dla osoby pracującej na cały etat wzrośnie o około £4,800 w skali roku, z £ 13936 do nawet £ 18700.

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

Inne artykuły w tym temacie:

Biznes UK od kuchni

Awaryjne kody podatkowe

CV i list motywacyjny.

National Insurance Number

Agencje pracy

Prawa i obowiązki pracownika

© 2015 Monika Kopaczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania i rozpowszechniania

 

Polski doradca UK

Pliki cookies pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies na naszej witrynie. Dowiedz się więcej | Zgadzam się