Child Benefit a wagary

cameron

David Cameron powiedział, że rodzice mają obowiązek upewnić się, że ich dzieci uczęszczają do szkoły, ponieważ zmniejsza to ich szanse na uzyskanie dobrych ocen. Cameron ostrzegł, że była potrzeba na zdecydowane działania, aby rozwiązać problem wagarów.

Stwierdził, że istniejące kary „nie gryzły” wystarczająco ciężko, w wyniku czego 52 miliony dni zostały utracone przez wagarowiczów w zeszłym roku.

Na podstawie obowiązujących przepisów, szkoły mogą pobierać stałą karę £60 za dzieci które wytrwale wagarują. Jest ona podwyższana do £120, jeśli nie jest opłacona w ciągu 21 dni. Ale 40 procent rodziców odmawia zapłaty i urzędy często muszą iść do sądu, aby wyegzekwować opłatę. I tutaj wchodzi z pomocą „nowy porządek” wprowadzony przez Torysów. Ministrowie będą zmieniać prawo, aby urzędy mogły odzyskać grzywny ściągając je z Child benefit, zamiast iść do sądu.

Źródła Torysów podały, że wpłynie to na ponad 20.000 rodziców w roku. Zapytany o propozycje Cameron podkreślał, że były one konieczne i kierowane będą tylko przeciw rodzicom „stałych” wagarowiczów.

Źródła Torysów powołują się na dane, iż 52.000 rodziców zostało ukaranych grzywną w zeszłym roku . Spośród nich tylko 30.700 rodziców zapłaciło. Inicjatywa wyszła od Charlie Taylor już w 2012 roku. Ministrowie nie wprowadzili pomysłu od razu, gdyż obawiali się, że będzie charakteryzował się jako atak na ubogich , ale teraz postanowili, że działanie to jest potrzebne.

Krajowy Związek Nauczycieli wcześniej twierdził , że zmiany będą miały ” ogromne skutki finansowe dla wielu rodzin, z powodu mniejszej ilości pieniędzy na jedzenie i rachunki, będzie po prostu tworzyć to cały szereg nowych problemów „.

tam gdzie da się żyć Wszystko co musisz wiedzieć o Mieszkalnictwie w UK – Link zewnętrzny

Premier również ogłosił nowe prawa dla rodziców w Anglii, którzy będą mogli żądać od szkoły zapewnienia śniadaniowych i pozaszkolnych klubów oraz opieki w trakcie świąt. Jeśli szkoła nie ma takich klubów oraz nie organizuje opieki w okresie świąt, wszystkim osobom zawodowo zajmujące się opieką na dziećmi, np. childminder zostaną przyznane prawa do żądania korzystania z obiektów szkolnych w obsłudze tego typu klubów .

Natomiast Iain Duncan Smith zapowiedział, że w przygotowaniu jest nowe prawo, które będzie monitorować wszystkie wchodzące przepisy pod kątem, jaki będą miały oddźwięk na małżeństwa z dziećmi mieszkającymi razem. Powiedział, że nie może być tak, że małżeństwa, które mieszkają razem są gorzej traktowane, niż te pozamałżeńskie pary, które żyją osobno z wygody, bo korzystają z większej pomocy finansowej. Dlatego też m.in wprowadzono  Married Couple’s Allowance, którego kwota być może zostanie nawet podniesiona.

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

Opracowanie:© 2015  Monika Kopaczyńska

Źródło
Newsletter