PolskiDoradca.com
Mieszkalnictwo w UK

Ostatnie posty

Mieszkalnictwo w UK
Jak założyć firmę bez wkładu własnego? Jaki Biznes w UK?e-Poradnik

» Co teraz muszą zrobić Polacy na Wyspach?

staty 1

Zachować spokój. To proste nic nie dzieje się z dnia na dzień. Wszelkie negocjacje dopiero się rozpoczną. Sam Dawid w swoim wystąpieniu, w którym podał się do dymisji powiedział, że Europejczycy mieszkający w UK nie muszą się obawiać wprowadzenia natychmiastowych zmian.

Brexit jest faktem.

Absolutnie nie jest też tak jak piszą co niektóre portale, że nowe wybory będą rozpisane i wygra UKiP, który „wymiecie” stąd wszystkich. Nie to tylko Dawid rezygnuje, gdyż zapowiadał, że tak zrobi.

MOŻNA dalej składać wnioski o stałą rezydenturę oraz obywatelstwo. Jak widać poniżej, Home Office nie wydało żadnego oświadczenia, które by temu przeczyło.

home office obwieszczenia

Na razie UE zwołała nadzwyczajne posiedzenia Parlamentu Europejskiego, na którym również pojawi się Dawid, gdyż UK jest dalej jego członkiem. Unia Europejska wyda rezolucję podsumowującą członkostwo UK i poda dalsze kroki jakie będą musiały być podjęte.

 

Obie strony będą teraz negocjowały warunki wyjścia UK z Unii i zacznie się to dopiero po wybraniu nowego premiera, czyli po październiku. Warto pamiętać, że UK ma do zapłacenia do kasy unijnej 90 mld funtów, taki plan spłaty był zawarty do 2020 roku. Jeśli UK przeprowadzi procedurę wyjścia w ciągu 2 lat, wtedy będzie musiała spłacić zadłużenie o 2 lata wcześniej niż przewidywano.

Wydaje się wielce prawdopodobne, że UK będzie negocjować warunki wyjścia nie w atmosferze pośpiechu, gdyż sama ma również wiele do stracenia, ale powoli i ze spokojem. Jeśli chciałeś złożyć wniosek o stałą rezydenturę lub paszport dalej możesz to zrobić.

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

___________________________________________________________________________________________

Monika 1 Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

© 2016 Monika Kopaczyńska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania i rozpowszechniania.

Polski doradca UK

Pliki cookies pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies na naszej witrynie. Dowiedz się więcej | Zgadzam się