PolskiDoradca.com
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
e-Poradniki

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001

 

marketing ebook Biznes w UK menu

Mieszkalnictwo w UK

 

logo grun media

Ostatnie posty

Czy Polski Rząd Faktycznie Chce Twojego Podatku?
Co to jest Pension Credit i czy obywatele EU mogą aplikować?
British workers first – nowe wytyczne rządu Theresy May

» Come out or Stay in ?!?

20160220_094549

 

Dziś rano właśnie zaczęło się pierwsze od 30 lat w historii brytyjskiego parlamentu sobotnie, specjalne spotkanie gabinetu. Ministrowie będą mogli dziś swobodnie wypowiedzieć się, czy są za pozostaniem w UE czy raczej za jej wyjściem. Wcześniej nie mieli takiej możliwości dopóki David Cameron nie wróci z podpisanym deal’em w sprawie ograniczeń zasiłków dla imigrantów i nie tylko.

Zdania są podzielone i to nie ze względu na przynależność do partii. Zwolenników wyjścia z UE znaleźć można w partii liberalnej, a przeciwników nawet w partii UKIP. Dziś rano i w przeciągu kilku następnych godzin opinia publiczna będzie mogła osobiście usłyszeć, kto jest za, a kto przeciw wyjściu z EU.

Już zaczęły się obie kampanie Come out vs Stay in. Niestety Szkoci i Walijczycy nie uzyskali pozwolenia na przeprowadzenie samodzielnie referendum i decyzje o pozostaniu w UE zostaną podjęte ponad ich głowami z powodu dysproporcji w liczbie osób uprawnionych do głosowania.

W kuluarach mówi się, że data referendum zostanie dziś ogłoszona przez premiera i będzie to prawdopodobnie 23 czerwca 2016, co pozostawia tylko około 10 tygodni po przerwie świątecznej na przygotowanie się do referendum. Nie jest zaskoczeniem dla nikogo, że tylko Brytyjczycy będą mogli głosować w referendum.

David Cameron liczy, że Deal przywieziony wczoraj wieczorem z Brukseli pozwoli mu na przekonanie wyborców do pozostania w UE.  Wszyscy wczoraj mogliśmy przeczytać, jaki to deal został zawarty. Przypomnę tylko 4 główne punkty:

1. „Hamulec bezpieczeństwa” na zasiłki typu in-work (np. sztandarowy Tax Credit oraz zastępujący go Universal Credit) na 4 lata tylko przy wysokiej liczbie imigrantów napływających do UK. Wielka Brytania będzie mogła utrzymać ten „hamulec bezpieczeństwa” przez 7 lat od wejścia w życie zapisów porozumienia.

__________________________________________________________________________________

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001

Pilne: Tylko Dla Rezydentów w UK

Jesteś Przygotowany Na Zmieniające się Przepisy Jakie Szykuje Cameron? Jeśli Jeszcze Nie Kupiłeś Tego Poradnika Zrób To Teraz! [link do opisu e-Poradnika]

____________________________________________________________________

_______________

2. Zasiłek na dzieci migrantów z UE mieszkających za granicą teraz będzie wypłacany w wysokości kosztów utrzymania w kraju ojczystym – natychmiast dla nowo przybyłych oraz od 2020 roku dla pozostałych 34.000 aplikacji.

3. Zmiana w traktatach UE, że odniesienia do obowiązku poszukiwania coraz ściślejszego związku między państwami UE „nie mają zastosowania do Zjednoczonego Królestwa”, co oznacza, że Wielka Brytania „może nigdy nie być zmuszona do integracji politycznej”.

4. Możliwość ochrony City of London przez unijnymi zapędami, zmuszania brytyjskich firm do przenoszenia swoich centrali do innych krajów UE oraz aby brytyjskie biznesy nie były w gorszej pozycji tylko dlatego, że kraj nie znajduje się w strefie euro.

Łatwo zobaczyć, że są to ograniczenia w zasiłkach, które najczęściej pobierają Polacy oraz pozostałe nacje UE. Mało kto wie, że Cameron chciał kompletnie pozbawić dzieci imigrantów mieszkających poza UK zasiłków na nie, a dokładnie Child Benefit, jednak przy wspólnej pozycji Grupy Wyszehradzkiej musiał złagodzić swoje postulaty. Niestety nie udało się politykom Grupy Wyszehradzkiej uchronić praw nabytych obywateli już przebywających w UK, gdyż ostateczną decyzję podejmował Donald Tusk i Jean-Claude Juncker. Obaj panowie tak wypowiedzieli się po zakończeniu spotkania:

Donald Tusk: „Nie mogliśmy odejść od stołu negocjacyjnego. Byliśmy gotowi poświęcić część naszych zainteresowań dla wspólnego dobra, aby pokazać naszą jedność.”

Jean-Claude Juncker: „Jest to uczciwa dla wszystkich stron umowa”.

W następnych dniach i tygodniach będę informować jak wygląda sytuacja na obu frontach, gdyż teraz to w rękach Brytyjczyków jest decyzja Come out or Stay in. A reszta Unii wstrzymuje oddech. Zapisy porozumienia wejdą w życie po referendum, jeśli Brytyjczycy zdecydują o pozostaniu w UE.

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

© 2016 Monika Kopaczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania i rozpowszechniania.

Polski doradca UK

Pliki cookies pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies na naszej witrynie. Dowiedz się więcej | Zgadzam się