PolskiDoradca.com
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
e-Poradniki

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001

 

marketing ebook Biznes w UK menu

Mieszkalnictwo w UK

 

logo grun media

Ostatnie posty

Czy Polski Rząd Faktycznie Chce Twojego Podatku?
Co to jest Pension Credit i czy obywatele EU mogą aplikować?
British workers first – nowe wytyczne rządu Theresy May

» Czy rzeczywiście dobrze, że Polacy na Wyspach nie obawiają się Brexitu?

„Agresywna polityka rządu Davida Camerona nie przestraszyła naszych rodaków. Wolą pozostać imigrantami niż poddanymi królowej – pisał niedawno „Dziennik. Gazeta Prawna”.

 

O tym problemie była 17 marca 2016 roku audycja – rozmowa w Radio Kraków z dr Markiem Benio, pracownikiem UE w Krakowie.

Dużo osób ignoruje potrzebę zalegalizowania swojego pobytu w UK. Jak do tej pory jesteśmy tutaj na słowo honoru. Już obserwuje się spore zmiany w polityce imigracyjnej nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i w innych krajach Unii. Wybory wygrywają partie prawicowe, przeciwne obecnej polityce unijnej, sterowanej głównie z Niemiec. Sama Angela Merkel, nazywana „Żelazną Damą Unii” traci poparcie wśród swoich obywateli,  na rzecz bardziej prawicowych i antyimigracyjnych formacji.

Choć w UK nie wygrał UKIP, to jednak postulaty Nigela widać w obecnej polityce rządu Teresy May.

Wszyscy wiemy o Zasiłkowym Deal’u Camerona, który będzie wdrażać teraz Teresa May. Pisałam o tym zresztą dość szeroko w artykule o tym samym tytule, który znajdziesz >tutaj<.

Już zaczął proces odmawiania zasiłków, nie tylko Polakom, ale i innym pracownikom z UE. Na forach hiszpańskich, francuskich czy czeskich jest pełno wpisów z prośbą o pomoc z powodu utraty prawa do już pobieranego zasiłku, lub odmowy zasiłku. Daleko nie trzeba szukać, wystarczy popatrzeć na wpisy Polaków, którzy takiej pomocy również poszukują. Osoby takie też zgłaszają się do Naszego biura. Jedna z prowadzonych przez nas spraw została nawet opisana w serwisie naszestrony.co.uk

__________________________________________________________________________________

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001

Pilne: Tylko Dla Rezydentów w UK

Jesteś Przygotowany Na Zmieniające się Przepisy Jakie Szykuje Teresa May? Jeśli Jeszcze Nie Kupiłeś Tego Poradnika Zrób To Teraz! [link do opisu e-Poradnika]

___________________________________________________________________________________

piszą o nas

Jak wynika z powyższego artykułu, Pani Ela, nasza klientka, kilka lat była pracownikiem jednej z brytyjskich firm. W skutek zaniedbań pracodawcy straciła zdrowie. Złożyła wniosek o zasiłek, lecz wniosek został odrzucony. Powód – brak stałej rezydentury. 

To już nie chodzi tylko o Brexit i obywatelstwo, gdyż problem zatacza szersze kręgi. Uprawnionym osobom odmawia się świadczenia, powołując się na brak wymaganej karty stałego rezydenta. Poszkodowane osoby otrzymują odmowy w formie – „nie udowodniłeś 5 letniego pobytu w UK w odniesieniu do art 45 traktatu o swobodnym przepływie osób”.  Proszę zwróć uwagę na jakie przepisy powołują się urzędy, są to przepisy unijne.

Dużo osób, które piszą żeby nie wprowadzać paniki wśród Polaków, mówi, że  „przecież prawo nie działa wstecz!”. Nie działa?

Kwota £65 to nie majątek. Skompletowanie dokumentów zajmie godzinę. Przeraża cię 85 stron formularza (?), Powyżej Jest Poradnik dzięki któremu wypełnisz go bezbłędnie, pozwoli Ci on zaoszczędzić £1482. Czemu taka kwota (?), gdyż doradca imigracyjny pobiera do £1500+Vat za wypełnienie formularza. Ten e-Poradnik kosztuje tylko £ 29.99

 Jeśli mieszkasz na Wyspach z Rodziną, zastanów się jak najlepiej ją zabezpieczyć na wypadek nadchodzących zmian. Nie ignoruj faktów, stwórz Plan B.

Inne artykuły w tym temacie:

wzrost opłat imigracyjnychZa 10 dni wzrasta o £231 opłata za formularz AN

50_50Come out or Stay in ?!?

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

© 2016 Monika Kopaczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania i rozpowszechniania.

Polski doradca UK

Pliki cookies pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies na naszej witrynie. Dowiedz się więcej | Zgadzam się