Depozyt

post1

Depozyt.

Właściciel może zarządać od lokatora depozytu zanim on sie wprowadzi. Może on zachować całość lub część tego depozytu jeżeli:

  • lokator wyprowadzając się zalegał z czynszem,
  • lokator zniszczył nieruchomość,
  • lokator nie płacił rachunków.

Wysokość depozytu jest to zwykle kwota miesięcznego czynszu.

Lokator może mieć możliwość  podnajęcia części nieruchomości jeżeli wpłacił depozyt większy niż dwumiesięczny czynsz, co kwalifilkuje się jako premium i daje mu dodatkoweprawa.

Depozyt będzie pobierany tylko wtedy, kiedy właściciel lub jego agent, należy do planu (scheme) zabezpieczającego depozyt.

Istnieją dwa plany:

  1. Custodial – depozyt zostaje „zatrzymany” na koncie niezależnej trzeciej osoby na okres trwania umowy.
  2. Insured – depozyt zostaje ubezpieczony, tylko wtedy właściciel ma prawo go zatrzymać, gdyż ubezpieczenie gwarantuje jego zwrot. Jeśli właściciel nie zwróci depozytu, wtedy wypłaci go ubezpieczyciel. 

Nowy system wsparcia – pożyczki na depozyty.

Minister Mieszkalnictwa Brandon Lewis 03 lutego 2015 ogłosił rządowe wsparcie dla całego nowego systemu, który będzie dostępny dla tysięcy potencjalnych najemców.
Minister powiedział, że jest zdecydowany „stworzyć większy, lepszy sektor wynajmu prywatnego”.
Więcej pomocy dla najemców.
System, który pozwoli pracownikom pożyczyć z ich wynagrodzenia zaliczki w celu zapłaty depozytu na wynajem, która jest następnie spłacana z wynagrodzenia w okresie do jednego roku. System ten jest dostępny  zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.
Brandon Lewis powiedział:
„Z milionami ludzi wynajmującymi swoje domy w całym kraju jesteśmy zdeterminowani, aby utworzyć większy, lepszy sektor wynajmu prywatnego, który jest sprawiedliwy dla najemców.”
Dzisiejszy ruch będzie oznaczać, że tysiącom ludzi będzie oferowana pomocna dłoń, aby wynająć prywatne mieszkanie.”
„Mam nadzieję, że więcej pracodawców w sektorze publicznym i prywatnym przystąpi do programu w niedalekiej przyszłości.”
Program został stworzony z udziałem organizacji charytatywnej Shelter i Greater London Authority.
Program depozytów  może być dostosowany przez różnych pracodawców do swoich potrzeb, ale na ogół pracownikom oferowane są nieoprocentowane pożyczki, kótre zaczynają płacić po przeniesieniu się do wynajmowanego domu, które są spłacane z ich wynagrodzenia maksymalnie w ciągu roku.
W ramach programu DCLG, personel może poprosić o pożyczkę (w drodze zaliczki w wysokości wynagrodzenia) w celu zapłaty kaucji.

 

Więcej na temat Mieszkalnictwa w UK znajdziesz w moim ebook’u.

Inne artykuły w temacie:

wynajem Co wolno landlordowi, a co agencji?

Niezbędnik Imigranta.docx okładka ebook-page0001Czy możesz ubiegać się o mieszkanie socjalne w UK?

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

Przygotowanie i opracowanie:

Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa

               Doradca Prawny

© 2015

Newsletter