PolskiDoradca.com
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
e-Poradniki

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001

 

marketing ebook Biznes w UK menu

Mieszkalnictwo w UK

 

logo grun media

Ostatnie posty

Czy Polski Rząd Faktycznie Chce Twojego Podatku?
Co to jest Pension Credit i czy obywatele EU mogą aplikować?
British workers first – nowe wytyczne rządu Theresy May

» Instant karma, czyli krótka historia o tym Jak Borys wbił nóż w plecy Dawidowi

Podaj dalej podziel się na Fb

Boris Johnson artykuł 2015

prt sc z The Telegraph

Jak Borys wbił nóż w plecy Dawidowi.

W sobotę Premier David Cameron ogłosił, że ministrowie i nie tylko będą mogli wypowiedzieć się swobodnie czy są za zostaniem w UE, czy jednak wolą funkcjonowanie w zjednoczonej Europie w pojedynkę.

Co zaskoczyło Davida Camerona to, że Boris Johnson opowiedział się za wyjściem z UE, pomimo tego, iż rok wcześniej wspierał starania Camerona o zmianę statutu Wielkiej Brytanii w Unii. Najbardziej na czym zależało Johnsonowi to na 4 letnim „hamulcu zasiłkowym”, co właśnie udało się osiągnąć Cameronowi. Dlatego nikt się nie spodziewał, a już na pewno nie David Cameron, że Boris Johnson obróci się przeciwko niemu, oraz że sam zapragnie zostać Premierem.

W ankiecie zorganizowanej przez The Telegraph internauci zagłosowali jak poniżej:

ankieta Boris gazeta tt

 

prt sc z TT

Nie wygląda to najlepiej dla Camerona, plus Johnson jako Burmistrz Londynu ma poparcie tamtejszej finansjery, gdyż 2/3 inwestorów uważa, iż Wielka Brytania poza strukturami UE zyska więcej niż w niej pozostając.

W artykule Johnsona z 2015 roku pisał on, że Torysi wygrają, bo zagłosują na nich jak ich określił „shy Tories”, czyli obywatele, którzy zgadzają się z polityką Torysów, tylko po prostu tego nie okazują. Wydaje się, że samego siebie może nazwać w ten sposób, bo nikt się nie spodziewał, że tak szybko przejdzie do kontrofensywy. Sam Cameron stwierdził, że Johnson chce przejąć gabinet, a tak naprawdę los Wielkiej Brytanii go nie interesuje. Może jest w tym trochę prawdy, bo w żyłach Borysa Johnsona płynie turecka krew. Jego pradziad był liberalnym tureckim politykiem, Ministrem Spraw Wewnętrznych w rządzie wielkiego wezyra Imperium osmańskiego i nazywał się Ali Kemal Bey.

 

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001 Z tym poradnikiem samodzielnie wypełnisz formularz EEA (PR)

Jeśli plan Camerona się powiedzie i Brytyjczycy zagłosują za pozostaniem w UE, pracę w rządzie może stracić 7 osób, gdyż tylu opowiedziało się za wyjściem z UE. Smaczku dodaje fakt, że Cameron powiedział, że zrezygnuje z bycia premierem jeśli Brytyjczycy zdecydują się powiedzieć Unii NIE.

Kto z rządu jest za, a kto przeciw pozostaniu w UE?

jak będzie głosować rząd UK vs brexit

prt sc z TT

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

Inne artykuły w tym temacie:

pomarańczowy zielony niebieskiCzy rzeczywiście dobrze, że Polacy na Wyspach nie obawiają się Brexitu?

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

© 2016 Monika Kopaczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania i rozpowszechniania.

Polski doradca UK

Pliki cookies pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies na naszej witrynie. Dowiedz się więcej | Zgadzam się