Jak samodzielnie odzyskać opłaty za konto bankowe?

konto w banku

W ostatnim czasie, wiele osób reklamuje tudzież poleca firmy, które zajmują się odzyskiwaniem pieniędzy z banków w odniesieniu do płatnych kont bankowych. Tak samo było kiedy wybuchła afera z PPI. Chyba nie ma osoby, która by nie otrzymywała sms’ów (sic!) z informacjami typu ‚Możesz odzyskać do £3000!” itp.

Nie dajcie się zwieść. Oni pobierają sobie niemały procencik z Waszych pieniędzy! Próbują Wam wmówić, że potrzebujecie specjalnego formularza aby złożyć wniosek o zwrot. Tym samym wzrasta Wam obsługa zlecenia, bo jest dodatkowy papierek do wypełnienia.

Nie dajcie sobie wmówić, że załatwienie tej sprawy jest tak trudne, że nie dacie sami rady, bo dacie. Nie musicie mieć żadnych formularzy, wystarczy proste pismo, którego treść znajdziecie poniżej.

 

LIST DO BANKU:

Zacznij list z wpisaniem danych banku (lewa strona listu) i swoich danych (prawa strona listu.

Napisz: Letter date: podaj tutaj datę listu

Potem napisz temat: Re: bank account charges.

Account name: [wpisz jak nazywa się konto]

Account number: [numer konta]

Dear Sirs,
I have had the above account since [napisz od kiedy] but believe it was mis-sold to me. [napisz powód dlaczego tak uważasz]

I enclose copies of my statements dating back to when the first account fee was taken out and any related documents. I am writing to request a full refund of the fees I have paid plus any interest owed to me.

I look forward to your response within eight weeks, otherwise I won’t hesitate taking my complaint to the Financial Ombudsman Service.
Yours faithfully,

twój podpis

I tyle nic więcej nie musisz robić. Nie musisz odbierać telefonów od natrętnych konsultantów ani jeszcze ich słono opłacać. Polecam trochę więcej wiary w siebie.

_________________________________________________________________________

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

© 2016

Źródło:MSE

Newsletter