PolskiDoradca.com
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
e-Poradniki

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001

 

marketing ebook Biznes w UK menu

Mieszkalnictwo w UK

 

logo grun media

Ostatnie posty

Czy Polski Rząd Faktycznie Chce Twojego Podatku?
Co to jest Pension Credit i czy obywatele EU mogą aplikować?
British workers first – nowe wytyczne rządu Theresy May

» Jak zdobyć przewagę nad Dawidem i innymi?

W ostatnim czasie jesteśmy bombardowani informacjami o zbliżającym się referendum. Czy UK zostanie, czy jednak nie zostanie w Unii. Nikt z fusów wróżyć nie umie. Dawid zarzuca kłamstwa Borysowi, a Borys  nazywa Dawida nieuczciwym. Zgodzę się z tą opinią, gdyż Dawid faktycznie jest nieuczciwy.

cameron

Dlaczego?

W trakcie załatwiania Dealu w Brukseli, oraz z Premier Beatą Szydło, Dawid zarzekał się, że zmiany nie obejmą Polaków już przebywających na Wyspach. Kto uwierzył ten dał się nabrać. Ponieważ, w zeszłym tygodniu jasno powiedział, że będą sprawdzani wszyscy imigranci pobierający zasiłki w UK. W tym osoby zamieszkujące na Wyspach od nawet 12 lat.

Z racji prowadzonej działalności wiem, że kontrole już się zaczęły. Jak one wyglądają?

Urząd sprawdza ostatnie 5 lat przebywania na Wyspach w ramówkach traktatowych. Jakie to ramówki? Musisz przebywając na wyspach, albo być:

  • zatrudnionym
  • samozatrudnionym
  • poszukującym pracy i zarejestrowanym w urzędzie jako taka osoba
  • studentem z własnym ubezpieczeniem zdrowotnym
  • samowystarczalnym z własnym ubezpieczeniem zdrowotnym
  • emerytem lub rencistą

To tak pokrótce. Zresztą osoby składające obecnie wnioski o stałą rezydenturę EEA (PR) wiedzą najlepiej jak to wygląda.

I teraz tak, urząd sprawdza taką osobę, lub rodzinę i widzi, że na przykład głowa rodziny ma tydzień, w którym nie spełniała ani jednego z powyższych punktów, co wtedy robi (?). Traktuje je jako osoby z zagranicy i odmawia zasiłku. Po czym wystawia rachunek na parę tysięcy za pobrane zasiłki z poprzednich lat, gdyż nastąpiła przerwa w spełnianiu kryteriów traktatowych. Szokujące, ale prawdziwe. Niestety.

Każdy wie, że po 5 latach pobytu na Wyspach otrzymuje się tak zwaną rezydenturę stałą, w dwóch wersjach:

  1. jest na dokumencie z Home Office,
  2. w „clouds”.

Ta z Home Office, jest dla osoby, która złożyła o urzędowe potwierdzenie stałej rezydentury na formularzu EEA (PR).

Druga wersja jest dla osoby, która nie złożyła podania i w chwili sprawdzania przez urząd będzie musiała dostarczyć wszystkie dokumenty za okres 5 lat pobytu w UK. Dobrze jest więc sobie takie dokumenty zawczasu przygotować.

W tym momencie nie jest ważne, czy BREXIT będzie, czy nie, co jest ważne to przygotować się do kontroli urzędu, gdyż takowe już się zaczęły, choć Dawid się do nich na razie nie przyznaje. Jednak silnie zaznacza, że je przeprowadzi.

ankieta Boris gazeta tt

Co robi więc statystyczny Polak na Wyspach (?) – czeka! Kiedy tak naprawdę powinien gromadzić już dane o sobie i rodzinie za ostatnie 5 lat. Nikt nie namawia Cię, żebyś wydał £65 i złożył wniosek o certyfikat z Home Office.

Musisz się tylko przygotować do przepytywania, którego doświadczysz w najbliższej przyszłości ze strony departamentu B&C Residency Group, który jest częścią HMRC.

Departament ten mało kto już pamięta, przeprowadzał kontrole m.in. wśród Polaków w latach 2014-2015, kiedy to Dawid postanowił, że wprowadzi zasady minimalnego dochodu w ubieganiu się o zasiłki.

Wtedy beneficjenci otrzymywali 20-stronicowe formularze z najróżniejszymi zapytaniami, włącznie z tym ile wynosi ich tabela Winien – Ma. Wtedy na forach nie tylko polskich, można było przeczytać, że komuś zasiłek odebrano. Teraz nie będzie inaczej. Ba, to już się dzieje.

20160220_094549

Jeśli pracowałeś REGULARNIE i nie masz przerw między zatrudnieniami będzie Tobie łatwiej udowodnić, że kryteria traktatowe spełniasz.

Jednak jeśli Twój pobyt na Wyspach był plątaniną różnych form zatrudnienia, samozatrudnienia, bycia bezrobotnym i pobierania w tym czasie zasiłków sprawa w Twoim przypadku robi się już bardziej skomplikowana.

Jak zyskasz przewagę nad Dawidem i innymi? Decydując się na wypełnienie formularza EEA (PR). Pamiętaj, że możesz to zrobić sam lub zdecydować się zlecić to doradcy imigracyjnemu.

WIELE osób błędnie zakłada, że trzeba znać angielski, żeby móc samemu taki formularz wypełnić. Nic bardziej mylnego. Możesz to zrobić zupełnie samodzielnie i w błyskawicznym czasie.

Dowiedz się jak samodzielnie możesz uzyskać certyfikat z Home Office.

MOJA książka w formie e-booka, Stała rezydentura po polsku. Formularz i broszura,  pomagająca samodzielnie wypełnić formularz EEA (PR) znajduje się w sprzedaży, od marca 2016 w cenie £29.99.

 

Drogo?  Zobacz ile zapłacisz u Naszej konkurencji:

konkurencja cena eea pr

Jak widzisz ich cena promocyjna, jest wyższa od naszej normalnej. Zyskasz nawet £10 na egzemplarzu porównując obie ceny, kiedy kupisz książkę teraz w naszym SKLEPIE [link do strony zakupowej]. Jest to więc prawdziwa promocja dla osób, które chciałyby taką książkę zakupić. Możesz dowiedzieć się więcej o książce klikając >tutaj<

____________________________________________________________________________________________________

 

Monika 1Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

OPINIE KLIENTÓW:

opinie

Przygotowanie i opracowanie:

Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa

Doradca Prawny

© 2016

Polski doradca UK

Pliki cookies pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies na naszej witrynie. Dowiedz się więcej | Zgadzam się