Kara £60 za nieobecność dziecka w szkole będzie pobierana z Child Benefit

Szkoły uważają, że rodzice mają obowiązek upewnić się, że ich dzieci uczęszczają do szkoły, ponieważ zmniejsza to ich szanse na uzyskanie dobrych ocen.

Na podstawie obowiązujących przepisów, szkoły mogą pobierać stałą karę £60 za każde wagarujące dziecko. Jest ona podwyższana do £120, jeśli nie jest opłacona w ciągu 21 dni. Ale 40 procent rodziców odmawia zapłaty i urzędy często muszą iść do sądu, aby wyegzekwować opłatę. I tutaj wchodzi z pomocą „nowy porządek” wprowadzony przez Torysów. Ministrowie będą zmieniać prawo, aby urzędy mogły odzyskać grzywny ściągając je z Child benefit, zamiast iść do sądu.

Źródła Torysów podały, że wpłynie to na ponad 20.000 rodziców w roku, powołują się na dane, iż 52.000 rodziców zostało ukaranych grzywną w zeszłym roku . Spośród nich tylko 30.700 zapłaciło. Inicjatywa wyszła od Charlie Taylor już w 2012 roku. Ministrowie nie wprowadzili pomysłu od razu, gdyż obawiali się, że będzie charakteryzował się jako atak na ubogich , ale teraz postanowili, że działanie to jest potrzebne.

Krajowy Związek Nauczycieli wcześniej twierdził , że zmiany będą miały ” ogromne skutki finansowe dla wielu rodzin, z powodu mniejszej ilości pieniędzy na jedzenie i rachunki, będzie po prostu tworzyć to cały szereg nowych problemów „. Jednak teraz Związek program ten popiera.

Głośna sprawa Pana Platta pokazuje, że przed karami nie da się uciec. Choć wygrał on swoją batalię o możliwość zabrania córki na wakacje w trakcie roku szkolnego w niższych instancjach, to przegrał ją w Sądzie Najwyższym, który ostatecznie zdecydował, że nie można zabierać dzieci na wakacje w trakcie roku szkolnego nawet kiedy mają one wysoki procent obecności. Tym samym dzieci można zabrać ze szkoły tylko w nadzwyczajnych przypadkach, jak leczenie, wizyta u lekarza czy zdarzenia losowe, jak pogrzeb. Także Pan Platt do kosztów wizyty w Disney World na Florydzie musi doliczyć £120 kary narzuconej przez urząd.

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, Polub Nas na Facebook’u

___________________________________________________________________________________________

 Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

© GrunMedia Ltd

Newsletter