PolskiDoradca.com
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
e-Poradniki

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001

 

marketing ebook Biznes w UK menu

Mieszkalnictwo w UK

 

logo grun media

Ostatnie posty

Czy Polski Rząd Faktycznie Chce Twojego Podatku?
Co to jest Pension Credit i czy obywatele EU mogą aplikować?
British workers first – nowe wytyczne rządu Theresy May

» Kolejne miażdżące zwycięstwo Teresy May

Konserwatyści wraz z Laburzystami przegłosowali 77-stronnicowy Bill autorstwa Teresy May, mówiący o tym jak będą wyglądać negocjacje rządu z UE, nie wnosząc ani jednej z zaproponowanych poprawek, włącznie z tą gwarantującą prawa Europejczyków już mieszkających w UK.

Stosunek głosów był jeszcze wyższy niż poprzednio 494 do 122. Teraz tzw. The Bill znajduje się w House of Lords. Rząd już zaapelował o płynne rozpatrzenie dokumentu i jego szybki powrót do House of Commons. Wszelkie próby zmian dokumentu i jego formy, oraz wprowadzanie dodatkowych zapisów, będzie się wiązać z wnioskiem Konserwatystów o rozwiązanie House of Lords w obecnej postaci. Warto nadmienić, iż w House of Lords zasiadają Laburzyści i Liberalni Demokraci stąd obawa rządu o manipulacje przy dokumencie.

Jeśli proces nie będzie przedłużany w House of Lords, wtedy powróci on do House of Commons około 20 lutego. Pozwoli to Teresie May na wprowadzenie artykułu 50 po 7 marca, czyli po spotkaniu z przedstawicielami 27 państw.

Eksperci piszą, iż the Bill w obecnej niezmienionej formie pozwoli na przeprowadzenie jeszcze twardszych negocjacji od tych proponowanych w tzw. ‚hard Brexit’.

W przegłosowanej publikacji, która ma nawet swój własny numer – ISBN 9781474140652 – jest zapis, który powinien wszystkie osoby zamieszkujące w UK zainteresować. Chodzi o mianowicie o punkt. 5.6 o poniższym brzmieniu:

5.6 We will create an immigration system that allows us to control numbers and encourage the brightest and the best to come to this country, as part of a stable and prosperous future with the EU and our European partners.

Warto dodać, że Home Office podało na swojej stronie informacje jak każdy imigrant, w tym z Polski może dobrowolnie wrócić do swojego kraju, nawet nie posiadając paszportu, czy dowodu osobistego. Poradnik ten można znaleźć >tutaj<

 Dalej zastanawiasz się nad Rezydenturą? >Przeczytaj<

W zeszłym roku pisałam o tym, jak NHS będzie sprawdzać pacjentów, czy aby nie muszą płacić za leczenie – przejdź do artykułu. Został wtedy uruchomiony pilotażowy program w niektórych oddziałach. Teraz od 1 kwietnia będzie on wprowadzony w całym UK. Osoby, które nie będą mogły okazać się odpowiednią dokumentacją nie będą mogły skorzystać z darmowej opieki medycznej. Jedynie będzie to możliwe w przypadku nagłych wypadków. Program jest realizowany we współpracy z Home Office.

W ostatnim czasie otrzymuję bardzo dużo zapytań na Fb, odnośnie pism, jakie Polacy pobierający Housing Benefit otrzymują. Proszeni są o stawienie się w urzędzie z listą dokumentów, na której jest też informacja o przyniesieniu ze sobą karty rezydenta. Powód pism, jest zawsze ten sam zmiana statusu aplikanta lub tzw. ‚changes in circumstances’. W swoim ostatnim artykule pisałam o tym, jakie zmiany może wprowadzić artykuł 50 w statusie osób nieposiadających karty rezydenta, możesz przeczytać o tym >tutaj<

Jeśli spodobał Ci się artykuł Polub nas na Facebooku.

 

____________________________________________________________________________________________________

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

OPINIE KLIENTÓW:

Przygotowanie i opracowanie:

Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa

Doradca Prawny

© 2017

Polski doradca UK

Pliki cookies pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies na naszej witrynie. Dowiedz się więcej | Zgadzam się