Licencja telewizyjna

Licencja telewizyjna.

Informacje z oficjalnej strony TV Licensing.

Musisz posiadać licencję jeśli oglądasz lub nagrywasz programy na ekranie telewizora, komputera lub innego urządzenia, kiedy są one transmitowane w telewizji.

Abonament telewizyjny kosztuje £ 145,50 (£ 49 dla czarno – białych telewizorów) zarówno dla domów i firm.

Pojedynczy licencja obejmuje wszystkie poniższe urządzenia w jednej nieruchomości:

  • telewizory

  • komputery

  • laptopy

  • tablety

  • telefony komórkowe

  • jakiekolwiek inne urządzenie, które może odebrać sygnał telewizyjny

Nie musisz mieć abonamentu telewizyjnego do korzystania z usług catch-up w internecie, oglądania filmów lub DVD, gdy oglądasz klipy na stronach internetowych takich jak YouTube, lub używasz sprzętu telewizyjnego dla telewizji przemysłowej (CCTV).

Darmowe i zdyskontowane licencje TV.

Możesz otrzymać bezpłatną licencję, jeśli masz 75 lub więcej lat.

Możesz otrzymać zniżkę w licencji, jeśli masz poważne zaburzenia widzenia.

Grzywny i kary.

Możesz zostać ukarany grzywną do 1000 funtów, jeśli oglądasz lub nagrywasz telewizję na żywo bez licencji TV.

Aplikacja o licencję telewizyjną

Osobiście uważam tak jak wielu z nas, że to jest haracz wymuszany pod groźbą kary i sądu. Wielu Brytyjczyków jest tego samego zdania. Abstrahując już od faktu, iż programy na BBC czy ITV są niskich lotów oraz naszprycowane reklamami. Polecam jednak płacić ten haracz, ale jednocześnie próbować go obejść. Jeśli zostaniesz subskrybentem mojego bloga wyślę na twój adres mailowy e-poradnik, który będzie zawierał gotowe pismo (musisz tylko wstawić swoje dane osobowo-adresowe) oraz oświadczenie o zakazie wstępu na twoją posesję. Jako że dalej będziesz chroniony, bo płacisz, to nie ma strachu, że wyślą ci karę lub będą straszyć sądem. Wielu moich klientów dzięki temu udało się zaoszczędzić równowartość trzech czy czterech lata płacenia za licencję. Potem już byli zmuszeni płacić, bo kupili angielską telewizję po to aby szybciej nauczyć się języka angielskiego.

Jeśli już masz problemy z TV Licensing i nie wiesz jak się bronić w sądzie również możesz użyć tego wzoru pisma. Nie ma gwarancji, że ci się uda, wszystko zależy od osoby, która będzie rozpatrywała twoją sprawę, czy odpowiadała na twój e-mail lub list. Ale co ci szkodzi pobawić się w kotka i myszkę, kiedy sam się osłaniasz poprzez opłacanie licencji. Nic za to nie płacisz, poradnik masz za darmo, więc wyluzuj i skonfrontuj ich. Miłej zabawy.

Zapraszam również do mojej grupy na Facebook’u – Prawne DIY w UK

Inne artykuły w tym temacie:

tv_licencja Zmiany w licencji telewizyjnej. Kto zapłaci?

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

Przygotowanie i opracowanie:

Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa

Doradca Prawny

© 2015 – 2018

Newsletter