PolskiDoradca.com
Kalendarz Biznesowy z księgowością na rok podatkowy 2019/2020Mieszkalnictwo w UK

Ostatnie posty

Mieszkalnictwo w UK
Jak założyć firmę bez wkładu własnego? Jaki Biznes w UK?e-Poradnik

» Nowe przepisy w Ustawie o ochronie danych osobowych.

matrix

W tym roku wchodzą nowe zasady w kwestii ochrony danych osobowych. Zmiany mają objąć całą Unię Europejską. Nowe regulacje to EU Data Protection Regulation (EUDPR), które będą znacznie surowsze w karaniu oraz będą więcej wymagały od firm, urzędów, pracodawców czy służby zdrowia.

O obecnie obowiązujacym systemie w Wielkiej Brytanii pisałam w artykule – Ochrona prywatności.

Nowy system, który ma obowiązywać w każdym kraju europejskim będzie znacznie więcej wymagał od podmiotów odpowiedzialnych za ochronę danych, aby zmniejszyć ryzyko wycieku danych osobowych. W swoim ostatnim artykule na ten temat pisałam, że w Anglii działa ponad 5 milionów firm (dane z 2014 roku), a zarejestrowanych w ICO jest UWAGA 400 tysięcy! Zgodnie z prawem niezarejestrowanie firmy w ICO jest uznawane za przestępstwo i surowo sądzone, ale jednak nie przeszkadza to innym firmą w omijaniu prawa. Stąd też pomysł stworzenia wspólnych wytycznych, wymagania wysokich standardów i nakładania jeszcze wyższych kar za ich nieprzestrzeganie.

Eksperci są zdania, że w każdej firmie taki wyciek informacji prędzej czy później nastąpi, szczególnie w obecnym informatycznym społeczeństwie, chodzi jednak o to aby takich wycieków było jak najmniej.

Patrząc na ignorowanie przepisów choćby przez firmy w UK, m.in. biura księgowe, biura porad, czy biura doradców kredytowych, które oferują usługi i porady prawne, a same łamią prawo nie będąc zarejestrowanym w ICO, zaostrzenie takich przepisów i to na skalę unijną jest jednak potrzebne.

Biznes w UK od kuchni okladka-page-001 (3)Jeśli myślałeś o pracy na własny rachunek, to jest to książka dla Ciebie. Biznes w UK od kuchni … jedyny taki poradnik na rynku! Jedyne takie kompendium wiedzy. Zamów Twoją książkę już teraz. 

Poszczególne rządy jeszcze negocjują ostateczne zapisy, na przykład UK nie chce się zgodzić na zapis, aby firmy zatrudniające ponad 250 osób musiały mieć specjalnie dedykowaną osobę, która będzie nadzorować procedury ochrony danych osobowych w danej firmie.

Wydaje się raczej, iż zapis ten będzie w formie dyrektywy unijnej. Przepisy mają wejść w tym roku, jednak proces ich wdrażania zajmie około dwóch lat. Dlatego też UE uspokaja, że każda firma zdąży wdrożyć nowe zasady. Będzie można zrobić to dwojako:

  1. Samemu oświadczyć, że zasad się przestrzega, lub
  2. Otrzymać certyfikat z niezależnej insytutucji, tak jak jest w przypadku ISO.

Standardy będzie wyznaczał ISO/IEC 27001.

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

 

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

© 2016 – 2018 Monika Kopaczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania i rozpowszechniania.

Polski doradca UK