PolskiDoradca.com
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
e-Poradniki

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001

 

marketing ebook Biznes w UK menu

Mieszkalnictwo w UK

 

logo grun media

Ostatnie posty

Czy Polski Rząd Faktycznie Chce Twojego Podatku?
Co to jest Pension Credit i czy obywatele EU mogą aplikować?
British workers first – nowe wytyczne rządu Theresy May

» O zwrot PPI można składać tylko do 2019 roku

wiadomosci2

Financial Conduct Authority (FCA), które kontroluje branże finansowe w UK m.in. banki, chce ustalić końcową datę do której będzie można składać wnioski o PPI. Ma być to czerwiec 2019 roku.

FCA chce, aby zasada ta została wdrożona już w 2017 roku włącznie z prowadzeniem kampanii świadomości publicznej. Podaje się jakoby banki do dziś wypłaciły około £24bn odszkodowań.

Skandal z PPI miał swoje początki już w latach 90-tych, wtedy banki zaczęły „przymuszać” klientów do wykupowania polis ubepzieczeniowych do wszelkich zobowiązań finansowych, takich jak kredyty hipoteczne, pożyczki czy karty kredytowe. Okazało się, że banki miały z tego spore profity, a osoby posiadające polisy, tak naprawdę nie mogłyby z nich skorzystać, gdyż nie spełniały zasad w nich zawartych.

Sprawa została nagłośniona przez Citizens Advice Bureau w 2005 roku.

Jak donosi The Independent firmy zajmujące się składaniem wniosków o PPI w imieniu klientów, zarobiły na tych ostatnich bagatela £5bn od 2011 roku.

PPI

Jeśli chcesz składać o PPI masz czas do czerwca 2019 roku, aby to zrobić. Nie musisz korzystać z usług firm pośredniczących w uzyskiwaniu odszkodowania za PPI, możesz zrobić to samodzielnie. Jeśli nie wiesz jak napisać list, pomoc znajdziesz w naszej zakładce – WZORY PISM – gdzie pod numerem 3 znajduje się wzór takiego pisma.

okladka Listy wnioski  SERIA-PISMA DO BANKÓW Zwrot-PPI >klik<

Ciekawostka: jedna z firm, które zajmują się PPI wykonała ponad 46 milionów telefonów nawet do osób, kóre nigdy nie miały PPI, za co została ukarana karą £350,000.

___________________________________________________________________________________________________________

 

Monika 1Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

OPINIE KLIENTÓW:

opinie

Redaktor:

Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa

Doradca Prawny

©  GrunMedia Ltd

 

 

 

Polski doradca UK

Pliki cookies pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies na naszej witrynie. Dowiedz się więcej | Zgadzam się