Podatek lokalny wzrośnie o 4%

Niezbędnik Imigranta.docx okładka ebook-page000186 na 130 z ankietowanych urzędów zapowiedziało podwyżki podatku lokalnego, od kwietnia zwiększą się one o 4%. Jest to znaczy wzrost liczby urzędów, które zdecydowały się na maksymalne podwyżki w porównaniu do zeszłego roku, gdzie tylko połowa zdecydowała się na taki krok.

________________________________________________________________________________

Mieszkalnictwo w UKSprawdź, co zrobić jeśli twój council tax band jest nieprawidłowy i jak odzyskać nadpłacony podatek. KUPUJĘ TERAZ  £9.99 e-Poradnik/pdf

________________________________________________________________________________

Zmiany w wysokości podatku są spowodowane zmniejszeniem kwoty dofinansowania z budżetu centralnego, co wprowadził w ostatnim czasie George Osborne. Tym samym zlecając urzędom samodzielnie znalezienie brakujących kwot. Wiadomo jak najszybciej i najprościej wyrównać budżet, poprzez podnoszenie podatków.

Rekordziści zapłacą nawet o £600 więcej w skali roku. Dla przykładu band D wzrośnie o £60 w skali roku.

Z ankiety przeprowadzonej wśród urzędów przez The Local Government Information Unit wynika, że około 40% z nich zmniejszy liczbę usług, które są ważne dla lokalnej społeczności właśnie z uwagi na zmniejszenie rządowych funduszy na ich realizację.

housing_benefit

 

Nie wszystkie z urzędów zdecydują się na podwyżki, niektóre z nich pozostawią obecne podatki na tym samym poziomie.

Plan aby zmniejszyć dofinansowanie z centrali i przerzucić je na barki lokalnych urzędów, jest tłumaczony tym, że rząd chce aby finansowanie urzędów było bardziej przejrzyste oraz by urzędy nie były zależne od finansowania centralnego. Jest to jakoby odpowiedź na własne żądania samych urzędów.

Według Konserwatystów ma to pomóc w budowaniu silnych lokalnie urzędów i pozwolić w przyszłości na obniżkę podatku od nieruchomości.

Więcej podobnych tematów:

1. Council tax 

2. Wynajem w UK

 

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

© 2016 Monika Kopaczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania i rozpowszechniania.

Newsletter