Rejestracja u GP

nhs

Rejestracja u lekarza pierwszego kontaktu.

Wybierz przychodnię, do której chcesz się zarejestrować i sprawdź, czy obejmuje obszar, w którym mieszkasz. Możesz znaleźć GP blisko siebie na NHS Choices

Rejestracja w przychodni.

Skontaktuj się z przychodni i poproś o rejestrację u nich. Będą zwykle poprosić o wypełnienie formularza o nazwie GMS1, podając szczegółowe informacje, takie jak:

  • imię, nazwisko i adres
  • datę urodzenia
  • twój numer NHS (jeśli go znasz)
  • inne informacje, takie jak nazwa i adres poprzedniego GP
  • czy chcesz zostać dawcą organów

Niektóre z przychodni mogą również poprosić cię o dowód tożsamości lub potwierdzenie adresu.

Tymczasowa rejestracja.

 

Jeżeli chcesz zobaczyć lekarza, a przebywasz w danej miejscowości ponad 24 godzin, ale nie dłużej niż trzy miesiące, możesz ubiegać się o taką rejestrację w przychodni jako rezydent czasowy. Zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza GMS3.

Podczas rejestracji w nowej przychodni, zostaniesz poproszony aby umówić się na kontrolę swojego zdrowia.

Kontrole zdrowia są zwykle wykonywane przez pielęgniarkę, która poprosi o informacje o twojej osobistej i rodzinnej historii medycznej. Dzięki temu wywiadowi pozwoli to zapewnić ci wszelkie badania lub kontrole, które mogą ci być potrzebne.

Czasami możesz nie być w stanie zarejestrować się w danej przychodni, na przykład może to być wtedy, gdy mieszkasz poza obszarem, na którym działa przychodnia, lub gdy nie przyjmuje nowych pacjentów.

Musisz wtedy poszukać innej przychodni na swoim terenie.

Przychodnia nie może odmówić ci rejestracji, chyba że ma uzasadnione podstawy do tego. Nie może odmówić ci rejestracji ze względu na rasę, klasę społeczną, wiek, religię, orientację seksualną, wygląd, niepełnosprawność, czy stan zdrowia. Musi również podać powody swojej decyzji na piśmie.

Jeśli zdecydujesz się złożyć zażalenie na swojego GP, musisz to zrobić w dwóch etapach:

1. Wysłać zażalenie do przychodni.

2. Wysłać zażalenie do swojego lokalnego NHS.

 

Zapraszam również do mojej grupy na Facebook’u – Prawne DIY w UK

 

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych tysięcy stron, które podają tylko suche fakty zapominając o tym, że to co się liczy to praktyka, a nie teoria. Jakiekolwiek są tego powody, nie zmienia to faktu, że strony te nie są pomocne. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej. A jeśli masz jakieś pytania – pisz śmiało.

Przygotowanie i opracowanie:

Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa

Doradca Prawny

© 2015 – 2018

Newsletter