PolskiDoradca.com
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
e-Poradniki

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001

 

marketing ebook Biznes w UK menu

Mieszkalnictwo w UK

 

logo grun media

Ostatnie posty

Czy Polski Rząd Faktycznie Chce Twojego Podatku?
Co to jest Pension Credit i czy obywatele EU mogą aplikować?
British workers first – nowe wytyczne rządu Theresy May

» Samozatrudniony? Nowe zasady opłacania składek

wiadomosci2

Zmiany w płaceniu składek na ubezpieczenie społeczne przez osoby samozatrudnione.

Sposób w jaki dotychczas opłacało się składki (NIC) zmienia się w odniesieniu do osób samozatrudnionych.

Od kwietnia 2015 składki (class 2) będą pobierane raz do roku w momencie rozliczania się z HMRC ze swoim zobowiązań podatkowych. Czyli np., składki za rok podatkowy 2015/2016 zostaną pobrane w styczniu 2017 roku.

Wszystko fajnie, ale… raz do roku trzeba będzie wyskoczyć z prawie £150, dolicz do tego 9% składek class 4 jeśli twój dochód będzie pomiędzy £7,956.01 a £41,865 (dane na obecny rok podatkowy), plus oczywiście wszelkie zobowiązania podatkowe wobec urzędu.

Już nie będzie płacenia miesięcznie, kwartalnie czy półrocznie, teraz będzie rocznie.

Ostatnie miesięczne, kwartalne i półroczne płatności zostaną pobrane 10 lipcatego roku.

Osoby, które mają składki odroczne z powodu niskiej kwoty dochodu £5,885 w obecnym roku podatkowym, nie będą musiały w nowym systemie rozliczeniowym składać wniosku o zwolnienie z płacenia składek. Bedzie to robione automatycznie, chyba że taka osoba zechce jednak takie składki opłacać.

To samo tyczy się osób jednocześnie zatrudnionych i samozatrudnionych. W obecnym systemie muszą one aplikować o zwolnienie z płacenia składek class 2. W nowym systemie już nie będą musiały, system będzie zautomatyzowany.

Na chwilę obecną to są jedyne wiadomości jakie są dostępne, z tego powodu, że przepisy nie są jeszcze do końca „sfinalizowane”, trwają prace nad ich ostatecznym zapisem.

 Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

Przygotowanie i opracowanie:

Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa

Doradca Prawny

©2015

Polski doradca UK

Pliki cookies pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies na naszej witrynie. Dowiedz się więcej | Zgadzam się