Sprawdź jakie czekają Cię zmiany w nowym roku podatkowym 2016-2017

hmrc niebieskie 16.17

Jakie zmiany HMRC szykuje w roku podatkowym 2016-2017?

Dokładnie za 5 tygodni kończy się obecny rok podatkowy. Jak co roku zmienia się kwota wolna od podatku, ale i nie tylko.

Kwota wolna od podatku.

W przyszłym roku podatkowym kwota ta będzie wynosiła £11,000. Urząd w najbliższym czasie będzie wysyłał formularze P800, które potwierdzają kod podatkowy na dany rok. Jeśli twój kod podatkowy będzie inny niż 1100L, a uważasz że powinien być ten standardowy zawsze możesz podjąć próbę jego zmiany. O tym jak to zrobić pisałam w artykule „Awaryjne kody podatkowe”>klik<

opodatkowanie dochodów 16.17 hmrc

Nowa stawka godzinowa dla osób 25+.

Od kwietnia wchodzi nowa stawka godzinowa dla osób w wieku 25 lat i więcej, zwana National Living Wage (NLW). Wysokość nowej stawki godzinowej będzie wynosić £7.20 i będzie zmieniana każdego roku w kwietniu. Jeśli twój pracodawca nie zmieni automatycznie kwoty za godzinę, wtedy musisz go o tym poinformować. Pamiętaj, że nie jest to dobra wola pracodawcy tylko wymóg ustawowy. Zmiany w stawkach godzinowych moją spowodować zmniejszenie liczby wypłacanych zasiłków z tytułu niskiej pensji, takich jak tax credit. Więcej na temat NLW znajdziesz >tutaj<.

Minimalna krajowa dla osób poniżej 25 lat będzie zmieniana tak jak do tej pory, czyli w październiku.

childbenifit

Tax credit i Child Benefit dalej zamrożone.

Tutaj nie ma wielkich zaskoczeń, gdyż rząd nie dawał złudzeń, że wysokości zasiłków się zmienią. Jeśli z jakiś powodów masz problemy z tax credit, lub otrzymałeś list z nadpłatą do zwrotu zapoznaj się ze wskazówkami jak sobie z tym problemem poradzić, znajdziesz je >tutaj<.

Ulga małżeńska.

Ulga ta to oprotestowany przez część polityków opozycji program wprowadzający tak zwaną ulgę małżeńską, która ma premiować związki małżeńskie i partnerskie. Ma ona zaoszczędzić kwalifikujących się podatnikom około £260 w skali roku. Również jej kwota do odliczenia ulegnie zmianie, gdyż jest ściśle powiązana z kwotą wolną od podatku i wyniesie £1100. O uldze małżeńskiej pisałam więcej w 2015 roku >klik<.

marketing ebook Biznes w UK menu

Zmiany w kwocie dywidend.

Od nowego roku podatkowego zmienia się kwota wolna do opodatkowania od dywidend. Jeszcze w tym kończącym się roku podatkowym wynosiła ona bagatela £32000 w tym roku kwota ta będzie wynosić tylko £5000. Kwota wolna od podatku dla osób pracujących jako jednoosobowe spółki Ltd znacznie się zmniejszy i już nie będzie tak korzystna jak dotychczas. Można jednak zastosować optymalizację podatkową i zminimalizować szkody spowodowane zmianą przepisów w sposób legalny, opisałam to szerzej w swoim e-Poradniku „Biznes w UK od kuchni” >tutaj<. W poradniku znajdziesz również wiele innych ciekawych i pomocnych informacji, zerknij na powyższy baner. Zobacz poniższą opinię o książce.

 

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

 

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

© 2016 Monika Kopaczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania i rozpowszechniania.

Newsletter