PolskiDoradca.com
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
e-Poradniki

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001

 

marketing ebook Biznes w UK menu

Mieszkalnictwo w UK

 

logo grun media

Ostatnie posty

Czy Polski Rząd Faktycznie Chce Twojego Podatku?
Co to jest Pension Credit i czy obywatele EU mogą aplikować?
British workers first – nowe wytyczne rządu Theresy May

» Uwaga!: Independent donosi, że w referendum wygrają zwolennicy Brexitu.

50_50

Według gazety los za zostaniem lub za wyjściem pozostanie w rękach 65-latków, których większość domaga się Brexitu, a dokładniej 60% respondentów.

50_50 1prt sc z Independent

Patrząc na ostanie dwa tygodnie więcej pisze się o możliwości Brexitu niż pozostania w strukturach Unii. Choćby poniższe tytuły.

Wielka Brytania jakoby zapłaciła w ciągu ostatnich 10 lat £650m w karach z powodu złej gospodarki funduszami unijnymi.

50_50 2

Rodzina Georga Osborna nie zgadza się z nim w kwestiach referendum. On jest za zostaniem, a oni za wyjściem.

50_50 3

Dodatkowo według politics.co.uk rząd Wielkiej Brytanii po cichu pozbywa się imigrantów z Unii Europejskiej.

50_50 4

Prym, jeśli można to tak określić, według bloga wiodą obywatele Rumunii i Polski. Usuwane są nie tylko osoby skazane, ale i takie, które nigdy nie miały konfliktu z prawem.

Dodatkowo jak pisałam ostatnio na swoim blogu zmiany  w przepisach powodują odmowy przyznawania zasiłków osobom przebywającym w UK od lat, ale nie posiadającym karty stałego rezydenta.

50_50 5

Dochodzi do tego, że osoby te muszą wykazać na jakich zasadach przebywały w UK w trakcie swojego pobytu i jeśli nie postępowały zgodnie z traktatem, bo np. przez miesiąc lub więcej nie były ani:

  • pracownikiem
  • samozatrudnionym
  • emerytem
  • studentem
  • osobą niezależną finansowo
  • bezrobotnym

mają zasiłek odbierany, lub nie przyznawany. Ponadto osoby, którym zasiłek odebrano muszą teraz oddać po kilka tysięcy funtów.

50_50 6

prt sc z naszestrony.co.uk

Jak sam możesz przeczytać powodem odmowy świadczenia był brak udokumentowanej rezydencji w UK. Udało mi się pomóc Pani Eli, ale łatwo nie było. Jeśli miałaby wyrobioną kartę stałego rezydenta nie musiałaby przez to przechodzić.

__________________________________________________________________________________________________

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001 Polecamy Nowy e-Poradnik „Stała rezydentura po polsku. Formularz i broszura” z nim wypełnisz formularz samodzielnie Dowiedz się więcej>klik <

_____________________________________________________________________________________________________

Jesteś przygotowany na te wszystkie zmiany (?), nawet jeśli Independent się mylił i UK pozostanie w EU nie zapominaj jakie zmiany cię czekają po wprowadzeniu „Zasiłkowego Dealu” Camerona zaraz po czerwcowym referendum.

50_50 7

Kwota £65 to nie majątek. Skompletowanie dokumentów zajmie godzinę. Przeraża cię 85 stron formularza (?), Powyżej Jest Poradnik dzięki któremu wypełnisz go bezbłędnie, pozwoli Ci on zaoszczędzić £1482. Czemu taka kwota (?), gdyż doradca imigracyjny pobiera do £1500+Vat za wypełnienie formularza. Ten e-Poradnik kosztuje tylko £ 17.99.

Jeśli mieszkasz na Wyspach z Rodziną, zastanów się jak najlepiej ją zabezpieczyć na wypadek nadchodzących zmian. Nie ignoruj faktów, stwórz Plan B.

Inne artykuły w tym temacie:

WP_20160321_19_39_56_Pro 1Wygrana z Home Office 2:0 cz.2

WP_20160321_19_47_01_Pro 1Wygrana z Home Office 2:0 cz.1

pomarańczowy zielony niebieskiCzy rzeczywiście dobrze, że Polacy na Wyspach nie obawiają się Brexitu?

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

© 2016 Monika Kopaczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania i rozpowszechniania.

Polski doradca UK

Pliki cookies pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies na naszej witrynie. Dowiedz się więcej | Zgadzam się