PolskiDoradca.com
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
e-Poradniki

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001

 

marketing ebook Biznes w UK menu

Mieszkalnictwo w UK

 

logo grun media

Ostatnie posty

Czy Polski Rząd Faktycznie Chce Twojego Podatku?
Co to jest Pension Credit i czy obywatele EU mogą aplikować?
British workers first – nowe wytyczne rządu Theresy May

» Ważne: Polka wygrała z DWP!

Hamulec zasiłkowy, sprzęgło urzędnicze i polonijny gaz

 Piszą o Nas! 

Artykuł dzięki uprzejmości właściciela strony naszestrony.com

  hamulec sprzeglo gaz newsZa sprawą Dawida Camerona zwrot o hamulcu zasiłkowym stał się tak powszechnym odniesieniem do wstrzymania wypłat socjalnych, że tego jak działa nikomu szczegółowo tłumaczyć nie trzeba. Nowo przyjezdni emigranci nie będą mogli pobierać zasiłków przez 7 lat. Zasada ta – podobno nie obejmie tych, którzy są już na wyspach. Czy oby na pewno? Elżbieta ze Stoke on Trent, która na wyspach przebywa od 9 lat, nieomal straciła prawo do uzyskiwania Employment and Support Allowance (ESA). Przed wstrzymaniem wypłat tego świadczenia uratowała ją pomoc prawników.

O Elżbiecie ze Stoke on Trent pisaliśmy na początku lutego w art. pt.: „Hamulec zasiłkowy „dotknie” co 10 emigranta! To 100 tys. Polaków!”. Nasza czytelniczka udowodniła ciężką pracą, że nie należy do grupy określanej coraz częściej mianem „emigracji zasiłkowej”. Podczas wykonywania powierzonych jej obowiązków podupadła na zdrowiu, a wykazane zaniedbania doprowadziły do zmian w zakładzie pracy. Straciła zdrowie i zwróciła się o przyznanie Employment and Support Allowance (ESA).

Świadczenie przyznano, ale jakimś czasie urzędnicy wezwali beneficjentkę do zaktualizowania dokumentów pod groźbą wstrzymania płatności. Pomimo dostarczenia wszystkich wymaganych zaświadczeń 56-letnia Polce groziła utrata skromnego źródła utrzymania. Urzędnicy realizujący postanowienia prawodawcy zmierzali do pozbawienia jej przysługującego wcześniej zasiłku. Wypłatę ESA zawieszono, włączając zasiłkowe sprzęgło. Pieniądze przestały napływać na konto, a próby odwołania od decyzji okazywały się bezskuteczne.

Podczas gdy Dawid Cameron negocjował w Brukseli możliwość zaciągnięcia zasiłkowego hamulca na 13 lat i finalnie uzyskał zgodę na wstrzymanie świadczeń dla nowo przyjezdnych emigrantów na 7 lat, Elżbieta ze Stoke-on-Trent borykała się z problemem zawieszonego (wyprzężonego) ESA. Z pomocą Polce przyszli fachowcy. – Sama nie dałabym rady. Skorzystałam z pomocy Moniki Kopaczyńskiej, prowadzącej serwis Polskidoradca.com. Za opłatą powstało profesjonalne pismo, które zostało wysłane do urzędu. Sprawa została rozpatrzona pozytywnie – mówi 54-letnia czytelniczka.

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001 Dołącz do 478! posiadaczy tego e-Poradnika dołącz do 378 posiadaczy Nie Czekaj Zanim Zmienią Się Przepisy, Złóż Swój Wniosek Już Teraz! >klik<

– Podziękowania należą się również Agnieszce Gronkiewicz ze Stoke-on-Trent, która wraz z mężem Tomaszem z grupy Aspiro bardzo mi pomogła. Bezinteresownie i za darmo W moim przypadku pomogło to, że wykazaliśmy urzędnikom chcącym pozbawić mnie świadczenia, iż jestem rezydentem i przysługują mi prawa nabyte – kwituje Elżbieta, polecając załatwianie spraw urzędowych przy wsparciu specjalistów. Na szczęście tym razem sprawy poukładały się bardzo pomyślnie. Hamulec, sprzęgło, bieg i pora wcisnąć polonijny gaz.

Artykuł dzięki uprzejmości właściciela strony naszestrony.com

Inne artykuły w tym temacie:

 

pomarańczowy zielony niebieskiCzy rzeczywiście dobrze, że Polacy na Wyspach nie obawiają się Brexitu?

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

© 2016 Monika Kopaczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania i rozpowszechniania.

Polski doradca UK

Pliki cookies pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies na naszej witrynie. Dowiedz się więcej | Zgadzam się