PolskiDoradca.com
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
e-Poradniki

Stała rezydentura po polsku okładka-page0001

 

marketing ebook Biznes w UK menu

Mieszkalnictwo w UK

 

logo grun media

Ostatnie posty

Czy Polski Rząd Faktycznie Chce Twojego Podatku?
Co to jest Pension Credit i czy obywatele EU mogą aplikować?
British workers first – nowe wytyczne rządu Theresy May

» Zasiłek 500+ pobierz wniosek

YZ9nrHKrllHY3KDhiZuk,500 sejm przyjal ustawe www

Wczoraj Sejm przyjął długo oczekiwaną Ustawę Rodzina 500+, dziś Ustawa jest w Senacie.

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, wprowadza program Rodzina 500 plus.

Przywracamy godność polskiej rodzinie – powiedziała w parlamencie minister Rafalska.

– Dziś jest bardzo ważny dzień dla polskich rodzin – mówiła przed głosowaniem premier Beata Szydło. – Możemy wreszcie powiedzieć, że Polska dołącza do tych państw, które wiedzą, że mądra polityka rodzinna jest podstawą racji stanu każdego narodu.

– Wprowadzamy kompleksowy i systemowy program wsparcia dla polskich rodzin – dodała premier. – Jednak może istotniejszy i ważniejszy jest element perspektywy demograficznej – jeśli go nie wprowadzimy, Polska będzie wymierała.

 

Zasiłek wychowawczy, bo taką nazwę nosi zasiłek 500+ będzie mógł należeć się także dzieciom, których jedno z rodziców pracuje poza granicami Polski i nie jest uprawnione do świadczeń, w kraju w którym pracuje. Biorąc pod uwagę ostatnie zapędy Camerona do zabrania zasiłku Child Benefit osobom, których dzieci mieszkają w Polsce, oraz zapewnieniom Prezesa Kaczyńskiego, że zasiłek będzie wypłacany, ale na stawkach polskich, wydaje się to przesądzone.

W świetle ostatnich wydarzeń można domniemywać, że zasiłek rodzinny wypłacany na dzieci mieszkające w Polsce zostanie zastąpiony zasiłkiem 500+, a ponieważ na drugie i kolejne dziecko nie ma progu dochodowego, to nawet osoby z dochodami w funtach, będą się kwalifikowały na taki zasiłek.  Warunkiem jest niepobieranie świadczenia w innym państwie UE. Dodatkowo jeżeli faktycznie UK wprowadzi 4 letni okres przejściowy w świadczeniach socjalnych dla imigrantów, taki zasiłek też by przysługiwał. Tak wynika wstępnie z zapisu w ustawie.

Jest już gotowy wzór wniosku o zasiłek 500+. Natomiast radio RMF FM donosi jakoby wnioski będzie można składać w banku jeśli masz internetowe konto.

wzór wniosek 500+

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

© 2016 Monika Kopaczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania i rozpowszechniania.

Polski doradca UK

Pliki cookies pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies na naszej witrynie. Dowiedz się więcej | Zgadzam się