Zmiany w TV licence, kto zapłaci?

tv_licencja

Rząd chce jak najszybciej zamknąć lukę prawną, która powoduje że można oglądać BBC nie płacąc licencji telewizyjnej.

John Whittingdale, który jest ministrem kultury, powiedział  że skończyła się darmowa przejażdżka dla osób oglądających programy  BBC iPlayer. Stwierdził również, że w czasie kiedy powstawała ustawa nie było możliwości oglądania programów w ten sposób, więc czas to zmienić.

Zmiany mają dotyczyć tylko programu BBC iPlayer. Inne programy typu ITV Hub i Channel 4’s On Demand nie będą objęte nowymi rozporządzeniami.

wiadomosci

Co ciekawe Pan Whittingdale powiedział : „The BBC works on the basis that all who watch it pay for it.” To jest pierwszy raz kiedy przedstawiciel rządu przyznał, że licencja jest za oglądanie BBC, a nie inne programy.

Pytanie jakie się rodzi, czy to jest luka prawna, którą mogliby wykorzystać Polacy którzy oglądają polską telewizję. Oczywiście jeśli poprawki weszłyby w takim właśnie zapisie. Różnicowanie stacji telewizyjnych może dać taką podstawę.

Czas pokaże.

Czytaj również:

Licencja telewizyjna

Jeśli spodobał ci się artykuł i strona, polub nas na Facebook’u.

 

Blog polskidoradca.com nie jest jedną z tych stron, które podają tylko suche fakty. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej.

© 2016 Monika Kopaczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania i rozpowszechniania.

 

Newsletter